czwartek, 17 marca 2016

Ciasto / tarta bananowo-kokosowa na spodzie daktylowym z płatkami gryczanymi

Zdrowy i pożywny deser na bazie daktyli, banana, mleka kokosowego i gorzkiej czekolady. Bez pieczenia, jajek, mleka, dodatkowego cukru i glutenu. Ciekawe również jako opcja śniadaniowa dla miłośników słodkich śniadań.




Składniki (2 porcje):
  • 1 duży banan
  • 100 g płatków gryczanych
  • 100 g daktyli
  • 80 ml mleka kokosowego
  • 3 rządki gorzkiej czekolady
  • 1/3 łyżeczki agaru
Przygotowanie (15 minut bez moczenia i mrożenia):
- daktyle zalewamy gorącą wodą i pozostawiamy na godzinę
- daktyle odcedzamy i mieszamy z płatkami
- mieszankę zalewamy 1/6 szklanki ciepłej wody, mieszamy i blendujemy. Jeśli nie da się łatwo zblendować powoli dolewamy troszkę wody i próbujemy ponownie natomiast jeżeli masa jest za rzadka dosypujemy trochę płatków.
- masę wykładamy do kokilki lub dla łatwiejszego wyciągnięcia ciastka do kokilki wyłożonej sreberkiem aż po brzegi
- kokilki z ciastem wkładamy do zamrażalnika
- w tym czasie banana rozgniatamy widelcem i mieszamy z mlekiem kokosowym. Całość gotujemy chwilę z agarem
- masę przekładamy do kokilek z ciastem
- rozpuszczamy czekoladę i po lekkim ostudzeniu wylewamy na masę (można dodać odrobinę rumu lub mlecza kokosowego - dla smaku lub w celu rozrzedzenia czekolady)

Jeśli chcemy ciastko wyciągnąć z kokilki wkładamy je na 1-2 godziny do zamrażalki, następnie brzegi podważamy nożem i delikatnie wyciągamy. 

SMACZNEGO! 


środa, 16 marca 2016

Ogród wyjątkowo nie na talerzu czyli projektowanie ogrodów "Zielone Impresje Studio Architektury Krajobrazu"

Dziś pierwszy raz napiszę trochę o sobie - kim jestem, co robię i czym się pasjonuję (oprócz gotowania oczywiście !). Jestem architektem krajobrazu po dwustopniowych studiach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na kierunku Architektura Krajobrazu. Dodatkowo aby zdobyć szersze spojrzenie na projektowanie przestrzeni skończyłam studia inżynierskie z Architektury i Urbanistyki. Wiedzę i doświadczenie zdobyłam na praktykach projektując i wykonując ogrody przydomowe oraz przestrzeń publiczną. Uczestniczyłam też w licznych warsztatach i konferencjach w Polsce, Moskwie i Petersburgu.
Jestem osobą potrafiącą zrozumieć potrzeby klienta i dopasować się do nich tworząc projekt odpowiedni dla danego terenu, otoczenia i wymagań właściciela. Każda moja propozycja projektowa charakteryzuje się niepowtarzalnością i nowym podejściem do projektowania przestrzeni. Zawsze staram się aby efekt końcowy był wyjątkowy nie tylko na papierze ale i w rzeczywistości.
Studio Architektury Krajobrazu Zielone Impresje swoje usługi w zakresie projektowania oferuje na terenie całej Polski. Projekty wraz z realizacją możliwe są w Poznaniu i pobliskich miejscowościach. Studio współpracuje z grupą doświadczonych ogrodników oraz firmami zajmującymi się realizacją precyzyjnych i wymagających elementów ogrodu. Wybierany materiał roślinny pochodzi z najlepszych w Wielkopolsce, zaprzyjaźnionych szkółek roślin.

Kompleksowe dokumentacje projektowe: projekty koncepcyjne, projekty techniczne, opracowania techniczne oraz wizualizacje projektów. Projekty wykonywane metodami komputerowymi lub na życzenie klienta ręcznie.
A także: realizacje projektów, pielęgnację ogrodów, inwentaryzacje trenu, inwentaryzacje oraz specyfikacje dendrologiczne.

A na początek sezonu wizualizacje do projektu GRATIS!

ZIELONE IMPRESJE Studio Architektury Krajobrazu 
Zapraszam na stronę internetową <klik>, profil na Facebooku <klik> , do kontaktu telefonicznego ( 697-674-110 ) lub mailowego (kontakt@zieloneimpresje.pl).




   



Projektowanie ogrodów, Zagospodarowywanie tarasów i balkonów zielenią i małą architekturą, Zagospodarowywanie wnętrz zielenią, Inwentaryzacje terenu, Realizacje projektów, Nadzór autorski, Prace pielęgnacyjne wykonywane przez doświadczonych ogrodników, Kalendarze samodzielnych prac w ogrodzie, Konsultacje.

poniedziałek, 7 marca 2016

Przypomnienie lata czyli cytrusowo-miętowa lemoniada z porcją witamin

Zimno, wietrznie i nieprzyjemnie. Przydało by się trochę witamin i słońca. Witaminę A, C, E, B1, B, B6  oraz słoneczny smak lata możemy sobie zafundować w lemoniadzie. Dodatkowo herbata miętowa wpływa pozytywnie na metabolizm, ma działanie przeciwbólowe i uspakajające a także pomaga w zapobieganiu i leczeniu przeziębienia - zwalcza katar, koi gardło i ułatwia oddychanie.

                            

                            


                          
Składniki (3-4 porcje / 800 ml):
  • 2 limonki
  • 1 pomarańcza
  • 1 grejpfrut
  • 2 torebki herbaty miętowej
  • 1 łyżka cukru trzcinowatego 
  • woda
Przygotowanie (5 -10 minut):
- Zalewamy cukier wrzątkiem i mieszamy do rozpuszczenia, dodajemy herbaty miętowe i pozostawiamy do zaparzenia.
- Wyciskamy sok z owoców. Jeśli mamy odpowiednią maszynę to limonkę wrzucamy ze skórką.
-  Łączymy herbatę z sokiem i rozcieńczamy szklanką wody. 
- Jeśli jest zbyt kwaśne lub niewystarczająco słodkie to dolewamy więcej wody albo dodajemy więcej rozpuszczonego cukru.

SMACZNEGO!